יפים כמו שהיינו

ספרו החדש של רון לשם 

עכשיו בחנויות הספרים

 

יחסי ציבור רון לשם – בת כהן 052-5558989  [email protected]

יחסי ציבור הוצאת זמורה – עדו פרץ 052-4207352

הודעה לעיתונות

 

הוצאת זמורה שמחה להוציא לאור את

 

יפים כמו שהיינו

ספרו החדש של

רון לשם

 

כל מה שהיה – האובדן, הבגידה והכאב, אבל גם החופים הזהובים וריח המלח והמים, הרעות והאהבה, בעיקר האהבה – נשטף בזרמו של נהר הזמן.

יפים כמו שהיינו הוא סיפורו של דניאל: כנער שמלחמה אחת פיצלה את חייו לשניים ושמה קץ לעידן של תמימות; כחייל שלמד להביט בעולם מבעד לכוונת הצלף, תרגל ריחוק, עד שנאלץ לשוב לגוש קטיף ולסייע בפינוי נוף ילדותו; כגבר הנמלט מעברו עד שנתקל בו במקום הכי לא צפוי, על גדות נהר, בלב הג'ונגל, כשהוא פוגש אישה שמציבה בפניו סימני שאלה: מה נעשה ומה נקריב כדי לחיות שוב את העבר? ואל מי ואל מתי היינו שבים? וכאשר נורה – שמציעה לו את האפשרות המופלאה, האיומה הזו – חומקת מידיו, הוא מוצא עצמו נודד ונרדף במרחביה של ארץ שסועה בחברת גופהּ, חוואית פרפרים ושוחט נודד.

המסע הסוריאליסטי הזה, שכולו מקאבריות חושנית, מתנהל לצד סיפור יחסיו עם אמו, שדואגת שהוא דואג מדי; עם נעם, האח שלא היה לו, המלמד אותו איך לא לפחד מהחיים; עם החברים ליחידה, שעמם הוא לומד כיצד לא לפחד מהמוות.

מהילדות בגן העדן האבוד ועד לחגיגות יום המתים בקמבודיה, מהתוהו ובוהו של ההתנתקות ועד עין הסערה באמזונס, יפים כמו שהיינו, ספרו החדש של רון לשם, מציע לנו הזדמנות נדירה: לאבד את עצמנו – ולמצוא את עצמנו – באחר. זוהי צלילה עמוקה מני ים מבעד לעיניו של הגיבור אל רגעים נוראי־הוד ורבי־יופי של כיסופים, חמלה ומהפכה, המטלטלים את הקורא על גליו הסוערים של אוקיינוס הזיכרון.

נועה מנהיים

 

יפים כמו שהיינו הוא הרומן השלישי של רון לשם. ספריו הקודמים: רב־המכר מגילת זכויות הירח (2009) ואם יש גן עדן (2005) ספר הפולחן עטור השבחים והפרסים שראה אור בלמעלה מעשרים מדינות. כתסריטאי היה שותף ליצירות: אופוריה, ימים נוראים, תא גורדין, בופור.

383 עמודים, 98 ₪

 

רון לשם על "יפים כמו שהיינו"

 

"כבר שתים עשרה שנים אני כותב על חוף הים בגוש קטיף. התחלתי המון פעמים, והרפיתי. ניסיתי לחיות את האבולוציה של המקום ההוא. בכתיבה, התנחלתי במלון חוף דקלים שננטש בשנות המלחמה, בראשית שנות האלפים, ואז הפך בית לקומונה של בודדים ושל בורחים. את הקהילות, את המוואסי, את השכנות, ואת רעידת האדמה שחוו בהתנתקות, כתבתי לבסוף ממרחק הזמן.

באותן השנים, ניסיתי לכתוב גם ספר אחר, על המשיכה לחיות בעור של אדם זר, לראות מבעד לעיניו, לצלול אל זיכרונותיו. ספר על אמפתיה, על חמלה. בטיול עם חבר טוב בבוליביה, בדרך המוות המתפתלת מהג׳ונגל אל עיר בירה מעורערת, התחיל סיפור, גם הוא לפני שתים עשרה שנה.

רק כשהשניים התאחדו הצלחתי לחזור לכתוב".

dividerdivider

רון לשם

 

ספריו: ״יפים כמו שהיינו״, ״אם יש גן עדן״, ״מגילת זכויות הירח״.

סרטי קולנוע בהם היה שותף כתסריטאי: ״ימים נוראים״, ״בופור״.

סדרות דרמה ליצירתן היה שותף: ״אופוריה״ (HOT, HBO), ״תא גורדין״ (YES, קשת).

פרויקטים בהפקה, כיוצר-שותף: ״שעת נעילה״ (עבור כאן11), ״הסהר הפורה״ (עבור Hulu, ו-Arte).

רון החל את דרכו כעורך חדשות וככתב מגזין בידיעות אחרונות. הוא שימש כרכז הכתבים בעיתון, וככתב בדסק הצבאי. בשנת 2001 התמנה לראש אגף החדשות במעריב, ובהמשך לסגן עורך העיתון.

בשנת 2005 הצטרף לשידורי קשת כסמנכ״ל התוכניות ולוח השידורים, הוציא לדרך וליווה בין היתר את פיתוח הסדרות ״פלפלים צהובים״, ״חטופים״, ״עבודה ערבית״, ״פולישוק״, ״רמזור״. כמו כן ליווה את הפקת הסדרות ״אמאל׳ה״, ״מעורב ירושלמי״, ״האקס המיתולוגי״, ורבות נוספות. כעורך תסריט, ליווה את העונה הראשונה של ״להיות איתה״.

ספריו של רון רואים אור ב-22 מדינות. הוא זוכה פרס ספיר לספרות (2006), ובפרס יצחק שדה לספרות צבאית.

סרטו של יוסף סידר ״בופור״, אותו כתבו רון וסידר כעיבוד לרומן ״אם יש גן עדן״, היה מועמד לאוסקר (2008), וזכה בפרס ״דב הזהב״ לבימוי בתחרות הרשמית בפסטיבל ברלין (2007).

ב-2019 הושקה ב-HBO סדרת הדרמה ״Euphoria״, לאחר שש וחצי שנות מאמץ לפתחה בארצות הברית. ארבעה שבועות מאוחר יותר, אושרה עונה שניה לסדרה. רון משמש בה Executive producer. בין העיבודים הבינלאומיים הנוספים בהם השתתף: ״Allegiance״ ששודרה ב-NBC ו-״Spy״ ששודרה בדרום קוריאה. השתיים התבססו על ״תא גורדין״, שהוגדרה על ידי הגארדיאן הבריטי כאחת משש סדרות הדרמה הזרות הטובות ביותר לשנת 2014 .

במשך שלוש שנים מילא רון תפקידי פיתוח בסטודיו Legendary Entertainment בלוס אנג׳לס (״היישר מקומפטון״, ״אינטרסטלר״, ״עולם היורה״, ״גודזילה״) ובסופן, החליט לחזור ולהתמסר לכתיבה.

סרטו של ירון זילברמן ״ימים נוראים״, העתיד לצאת בספטמבר הקרוב, נכתב על ידי רון, עם זילברמן, במשך ארבע שנים.

רון יליד גבעתיים. שירת חמש שנים בחיל המודיעין. נשוי לאורן, אותו הכיר לפני עשרים ואחת שנה.

במסגרת עבודתו של אורן כמנתח ילדים, השניים מתגוררים כעת בבוסטון.
רון לימד עיתונות במרכז הבינתחומי בהרצליה.

ספריו

התמונות מאושרות להורדה.

להורדת התמונות